Lavaerde - Rhassoul | Logona

  • 1 z 2

100% jemný ílový prášok - výborná alternatíva šetrného umývania vlasov aj tela


  • Vypredané
8,50 €
Kategória: Vlasy
Hmotnosť: 300 g
Položka bola vypredaná...
 

Lávová zem, LavaErde, je 100% čistý minerál hectorit, známy aj pod názvom rhassoulktorý na seba veľmi dobre viaže nečistoty a mastnotu. Prášok je k pokožke veľmi jemný, nedráždi ju a nenarúša jej prirodzený ochranný film. Vhodný je aj na veľmi citlivú, alergickú pokožku a odporúča sa pri nadmernej tvorbe lupín.  

 

Rhassoul je prírodná ílovitá zložka, ktorá pochádza z pohoria Atlas v Maroku, kde ho ľudia používajú už po stáročia. Je výbornou alternatívou šetrného umývania vlasov aj tela namiesto penivých prípravkov, mydla alebo šampónu. Íl rhassoul ako čistý minerálny produkt pracuje inak ako mydlá a šampóny (prírodné aj konvenčné). Tie umývajú tak, že vďaka tenzidom zmenšujú povrchové napätie vody a tým jej umožňujú na seba jednoduchšie viazať nečistoty a mastnotu. LavaErde a teda rhassoul pôsobí inak. Jeho drobné čiastočky nasajú vodu a vytvoria zmes s vysokou absorpčnou schopnosťou. Hmota na seba viaže nečistoty, kožný maz aj mastnotu z vlasov a ľahko sa oplachuje čistou vodou.

 

Minerálny umývací prášok LavaErde nepôsobí agresívne ako niektoré mydlá a šampóny. Chráni prirodzené pH pokožky a reguluje tvorbu kožného mazu. Vegánsky produkt.

 

Všetky produkty Logona spĺňajú prísne kritériá BDIH certifikátu pre 100% prírodnú kozmetiku, neobsahujú žiadne syntetické farbivá, parfémy, konzervačné látky, nie sú testované na zvieratách a neobsahujú suroviny z mŕtvych zvierat, neobsahujú minerálne oleje a iné produkty petrochemického pôvodu, sú dermatologicky testované na znášanlivosť a účinnosť. 

 

Zloženie: Hectorite (Rhassoul).

Má certifikát prírodnej kozmetiky BDIH, Vegan, netestované na zvieratách.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: