Bambusová zubná kefka Extra Soft | Mobake Čičmiansky vzor

  • 1 z 3

Zero Waste, 100% prírodná bambusová kefka na zuby s extra jemnými štetinkami - povedzme NIE plastom


  • Vypredané
4,50 €
Kategória: Vegan
Položka bola vypredaná...
 

Prírodné bambusové zubné kefky majú nielen nádherný dizajnový vzhľad, ale čo je najdôležitejšie, predstavujú perfektnú alternatívu k bežným plastovým zubným kefkám. Každoročne končia v moriach a na skládkach až 2 miliardy plastových kefiek, ktorých rozklad trvá niekoľko storočí. Väčšina obsahuje aj nebezpečný Bisfenol-A (BPA), ktorý plasty pri kontakte vypúšťajú. Kefky Mobake sú vyrobené z prírodného materiálu, bambusu (pestovaný udržateľným spôsobom), ktorý je v prírode úplne rozložiteľný do niekoľkých.  

Extra jemné štetinky sú vyrobené z vysoko kvalitného materiálu Dupontu Tynex, ktorý odporúčajú mnohí dentisti. Krabička v ktorej si kefku kúpite je z hnedého recyklovaného papiera.

Požiadavka výrobcu bola, aby štetinky na kefke boli čo najjemnejšie a zároveň, aby ich na kefke bolo čo najviac. Hľadali materiál, ktorý by bol rozložiteľný. Takým je napr. Nylon 4, ktorý je za určitých podmienok rozložiteľný, avšak v požadovanej jemnosti ho nenašli. Zvolili tak alternatívu, ktorá ponúka o niečo vyššiu kvalitu, a to nylónové (Nylon 6) a uhlíkové vlákna (Charcoal bristles). Tento nylon má vysokú jemnosť a uhlík zasa vynikajúci bieliaci efekt.

Na základe dlhého pátrania po čo najlepších a čo možno najviac rozložiteľných štetinách, tiež dospeli k záveru, že mnohé štetiny, ktoré sa prezentujú ako rozložiteľné, rozložiteľné vôbec nie sú alebo sú, ale iba čiastočne. Ak existujú nejaké 100% rozložiteľné štetiny, sú to štetiny z diviačej srsti. No to by už potom kefky nespĺňali podmienku Vegan-friendly. V Mobake preto zvolili tú najlepšiu variantu pre váš pekný úsmev.

 

Myslite ekologicky aj vy a vyberte si prírodnú zubnú kefku s týmto nádherným dizajnovým vzhľadom a ľudovým čičmianskym vzorom, alebo s tradičným moravským vzorom pochádzajúcu od slovenskej mladej značky Mobake.

 

Vedeli ste, že?

Bambus je dokonalý eko-materiál. Dokáže rásť neuveriteľne rýchlo a aj preto sú zubné kefky aj slamky Mobake vyrobené zo 100% Moso bambusu. Ten je pestovaný udržateľným spôsobom a neohrozuje územie pandy. Kúpou bambusovej zubnej kefky ušetríte prírode niekoľko stoviek rokov trvajúci proces rozkladania bežných umelých plastových kefiek.

 

Dĺžka kefky: 19 cm
Stupeň jemnosti štetín: extra jemná (extra soft)
Balenie: papierová krabička z hnedého recyklovaného papiera

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: