Triticum Vulgare Germ Oil

Olej z pšeničných klíčkov (Triticum Vulgare Germ Oil) je plný vitamínov a antioxidantov, má veľmi vysokú výživnú hodnotu. Získava sa lisovaním klíčkov zo pšenice za studena. Je to nesmierne hodnotný olej, ktorý okrem vitamínov A a B obsahuje najvyššie množstvo vitamínu E, vďaka čomu je považovaný za najlepší čistý prírodný olej proti predčasnému starnutiu pleti. Je tmavšej farby, má výraznejšiu prírodnú vôňu obilia, hustejšiu konzistenciu a zanechá na pokožke jemný mastný ochranný film. Je preto je vhodný najmä na veľmi suchú a zrelú pleť.

Olej z pšeničných klíčkov je plný antioxidantov a zrelú pleť hĺbkovo regeneruje, zjemňuje, rozjasní a dodá jej zjednotený zdravý odtieň. Pomáha aj na veľmi suchú a drsnú pokožku na celom tele, ako sú napr. lakte, či chodidlá. 

Pšeničný olej získal na popularite najmä vďaka jeho vysokému prirodzenému ochrannému faktoru SPF 20, vďaka čomu pokožku chráni pred slnečným žiarením (účinok ochranného faktora je dobré si najprv vopred otestovať na kúsku pokožky).

Vo výnimočných prípadoch sa môže pri používaní oleja z pšeničných klíčkov objaviť alergická reakcia (najmä ak máte intoleranciu pšenice), jeho výbornou náhradou je avokádový olej.

 

bio-olej-psenicnych-klickov-opalovanie-SPF-UV-faktor-recenzie-skusenosti

Pšeničné klíčky (zdroj: images.google.com)

 

 

Zdroje informácií:
https://allremedies.com/wheat-germ-oil-for-skin/
https://www.organicfacts.net/health-benefits/oils/wheat-germ-oil.html