Theobroma Cacao (Cocoa) Butter

Kakaové maslo (Theobroma Cacao (Cocoa) Butter) je charakteristické svojou nádhernou vôňou a krémovou svetložltou farbou. Na pokožku má viacero blahodárnych účinkov, pomáha ju upokojiť, hydratovať, regenerovať, zmierňuje zápaly, pomáha liečiť ekzémy a dermatitídy. Získava sa lisovaním z kakaových semien, dužiny aj kakaových bôbov. Je bohaté na vitamín E a množstvo minerálnych látok (draslík, horčík, zinok, meď, železo a ďalšie).

Hodí sa na všetky typy pleti, no najviac ho ocení suchá, namáhaná a citlivá pokožka. Topí sa pri teplote tela a preto sa do pokožky rýchlo vstrebáva a nezanecháva ju mastnú. Je teda vynikajúcou a čistou náhradou telového či pleťového krému.

Oceníte aj jeho ďalšie benefity, ako je jeho prirodzený a jemný anti-aging efekt. Kakaové maslo obsahuje množstvo antioxidantov, ktoré spomalia starnutie a ochabovanie pokožky. Tiež ju jemne vyhladzujú. Kakaové maslo má aj hojivé účinky, pomáha zaceliť jazvičky po akné, menšie poranenia, strie a jazvy rôzneho pôvodu. Na pleti vytvára ochrannú bariéru pred zlými poveternostnými podmienkami ako je vietor, chlad a mráz. Kakaové maslo sa výborne hodí aj na masáže celého tela.

 

 

bio-kakaove-maslo-skusenosti

Kakaové maslo a kakaové bôby (zdroj: images.google.com)

 

 

 

Zdroje informácií:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4807961/

http://www.cosmeticsinfo.org/ingredient/theobroma-cacao-cocoa-seed-butter-0