DOVOLENKA do 9.8.2021. Vaša objednávka bude odoslaná po tomto termíne, ďakujem za pochopenie.

Ricinus Communis Seed Oil

Ricínový olej (Ricinus Communis Seed Oil) je veľmi obľúbený prírodný rastlinný olej, ktorý sa získava lisovaním za studena z ricínových bôbov. Populárny je najmä pre jeho kozmetické využitie, podporuje rast vlasov, mihalníc, obočia, spevňuje nechty, ale zároveň nezaostávajú ani jeho liečivé protivírusové, antibakteriálne a protiplesňové účinky. Jeho využitie je založené na bohatom zložení nenasýtených mastných kyselín, a to viac ako 90% obsahu kyseliny ricínovej, kyseliny olejovej a kyseliny linolovej a vitamínu E. Pomáha liečiť zápaly pokožky tela a vlasov, spôsobené baktériami, kvasinkami, či vírusmi, mykotické ochorenia kože, hojí jazvy, akné, bradavice, zmierňuje svrbenie, či pálenie pokožky.

Tento olej je bezfarebný a má veľmi hustú, až lepkavú konzistenciu, preto sa zvykne miešať (riediť) s ďalšími liečivými prírodnými olejmi podľa potreby. Do ricínového oleja tiež odporúčam pridať zopár kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho oleja, kvôli jeho ťažšej, prírodnej vôni.

 

bio-ricinovy-olej-ricinus-communis-oil-pouzitie-skusenosti

Ricínové bôby (zdroj: images.google.com)

 

 

Zdroje informácií:

http://www.naturalmedicinalherbs.net/herbs/r/ricinus-communis=castor-oil-plant.php

http://www.cosmeticsinfo.org/ingredient/ricinus-communis-castor-seed-oil

Používame súbory cookies za účelom zvyšovania kvality služieb a našej ponuky. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.