DOVOLENKA do 9.8.2021. Vaša objednávka bude odoslaná po tomto termíne, ďakujem za pochopenie.

Prunus Amygdalus Dulcis Oil

Mandľový olej (Prunus Amygdalus Dulcis Oil) sa získava zo semien stromu mandle, spravidla mandle obyčajnej (Prunus dulcis). Tento po stáročia známy a využívaný olej sa lisuje zo suchých kôstok sladkých mandlí. Obsahuje nesmierne vysoký podiel vitamínov A, E, F, minerálov ako vápnik, horčík, draslík, riboflavín, zinok a ďalšie, bielkoviny, vlákninu, kyselinu olejovú a linolovú. Svojím zložením je veľmi blízky našej pokožke. Pre bábätká je vhodný už od prvých dní po narodení. Má silné upokojujúce a regeneračné účinky, rýchlo a dobre sa vstrebáva, nevyvoláva alergie, neupcháva póry.

Obľúbený je pri extrémne suchej pokožke so sklonmi k olupovaniu či popraskaniu, má silné protisvrbivé účinky. Pomáha pri liečbe kožných ochorení, ako napríklad akné, lupienky, ekzémov rôzneho pôvodu. Výborne regeneruje pokožku po opaľovaní.

Mandľový olej patrí k najpoužívanejším pri aromaterapeutických masážach a je dôležitou zložkou kvalitných masážnych a telových olejov.

 

 

mandlovy-bio-olej-almond-oil-recenzie-skusenosti

Mandľovník (zdroj: images.google.com)

 


Zdroje informácií:

https://www.herbwisdom.com/herb-almonds.html
http://www.cosmeticsinfo.org/ingredient/prunus-amygdalus-dulcis-sweet-almond-oil-and-prunus-amygdalus-dulcis-sweet-almond-seed

Používame súbory cookies za účelom zvyšovania kvality služieb a našej ponuky. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.