Butyrospermum Parkii (Shea) Butter

Bambucké maslo (Butyrospermum Parkii (Shea) Butter) sa nazýva aj karité, alebo karité maslo. Získava sa z orechov stromu Shea.  Orechy sa zbierajú ručne, keď zo stromu opadnú, sušia sa na slnku, drvia na múku, ktorá sa následne varí, až kým na povrch nevypláva tuhší olej, ktorý predstavuje čistý extrakt bambuckého masla. Obsahuje vitamíny A, E a F a množstvo liečivých prírodných látok. Jeho zloženie je podobné ochrannému filmu našej pokožky.

Je to jedinečné a veľmi univerzálne prírodné maslo. Má prirodzenú hustú jemnú konzistenciu a krémovú svetložtlú farbu. Predstavuje výbornú náhradu telového a pleťového oleja či krému. Hĺbkovo hydratuje a regeneruje pokožku, podporuje tvorbu kolagénu a obnovuje elasticitu pokožky. Pomáha pri liečbe extrémne suchej pokožky aj rôznych kožných problémov ako je atopický ekzém, lupienka, dermatitídy. Práve vďaka svojím antibakteriálnym a silným protizápalovým vlastnostiam je vhodný pre starostlivosť o aknóznu aj ekzematickú pleť, ktorú neupcháva. Obsahuje vitamíny A, E a F a množstvo liečivých prírodných látok. Jeho zloženie je podobné ochrannémmu filmu našej pokožky. Preto je tak univerzálne a vhodné pre každý jeden typ, rovnako aj pre veľmi citlivú pleť a pokožku detí.

Na rozdiel od kokosového oleja má bambucké maslo oveľa vyšší bod topenia, 89–95 °C, avšak pri dotyku s ľudskou pokožkou začína mäknúť, jeho krémovú textúru ľahko rozotriete a výborne rýchlo sa vpíja.

Bambucké maslo má v surovom stave prirodzenú, silnú orechovú vôňu - Bio bambucké maslo kvality A (raw & Fair Trade). Vyrába sa však aj deodorizované, teda zbavené jeho charakteristickej arómy, ktorá môže niektorým ľudom prekážať, najmä  pri používaní na tvár, napr. toto Bambucké maslo od Soaphoria, stále však zostáva v biokvalite.

 

bio-raw-bambucke-maslo-prirodne-vegan-fair-trade-kozmetika-ucinky-recenzie-pouzitie

/Obrázok: Google Images/