Alpha-Glucan Oligosaccharide

Alpha-Glucan Oligosaccharide je sacharid, prebiotikum, ktoré sa získava z prírodných cukrov, sacharózy a maltózy. Chráni pokožku pred nepriaznivými rôznymi vonkajšími vplyvmi, ako podráždenie či začervenanie, aj vnútornými, ako napríklad je stres. 

Dokáže zničiť rôzne patogénne látky, choroboplodné zárodky a pôvodcov rôznych chorôb, pričom zároveň podporujú vznik pre pokožku prospešných baktérií. Významne tak prispievajú k stabilizácii kožnej mikroflóry. S obľubou sa preto pridávajú do deodorantov (viď prebiotické, bio & vegan deodoranty Honestly pHresh).

V kozmetike sa táto látka tiež využíva ako pre zvýšenie hydratácie, viaže na seba vodu a pôsobí ako zvlhčovač. Spomaľuje proces starnutia pokožky, má tiež upokojujúce účinky, a práve vďaka spomínaným hydratačným účinkom sa nachádza aj vo vlasovej kozmetike pre odstránenie lupín. Alpha-Glucan Oligosaccharide priaznivo pôsobí aj na naše zdravie a preto sa využíva v rôznych doplnkoch stravy. Prirodzene sa vyskytuje napríklad v hlive ustricovej.