Tuhý kondicionér – Ochranný pre rýchlo sa mastiace vlasy | Kvitok

  • 1 z 2

Prírodný kondicionér pre jemné, tenké, rovné a rýchlo sa mastiace vlasy


  • Vypredané
4,60 €
Kategória: Prírodné kondicionéry
Hmotnosť: 20g
Položka bola vypredaná...
 

Prírodný tuhý kondicionér je odľahčenou verziou vhodnou pre jemné, tenké, rovné a rýchlo sa mastiace vlasy, keďže sébum (vlasový maz) prechádza po tomto type vlasu oveľa ľahšie a rýchlejšie. Uľahčuje rozčesávanie, pôsobí antistaticky, redukuje „krepovitosť“ vlasov. Chráni vlasy pred poškodením a predchádza ich štiepeniu. Je šetrný k životnému prostrediu, kompletne biodegradovateľný. Tento kondicionér je skvelá less-waste, netoxická, vegan a ekologická alternatíva ku konvenčným kondicionérom.

 

Mohlo by vás zaujímať: Kondicionéry na tvorbu séba nemajú vplyv, preto ak máte problém s jeho nadmernou tvorbou, skúste vyradiť agresívne odmasťujúce tenzidy (napr. SLS, SLES) a pridať čisté rastlinné oleje alebo produkty pre starostlivosť o vlasovú časť pokožky (napr. olejové séra), aby ste podporili zdravú tvorbu ochranného séba.

 

Kombinácia jednotlivých zložiek v tomto produkte vytvára unikátny prírodný kondicionačný systém, ktorý je alternatívou k bežne používaným kondicionačným zložkám, ako je BTMS (Behentrimonium Methosulfate, ktorý nájdete aj v prírodných kondicionéroch), Behentrimonium Chloride, zlúčeniny Quarternium a Polyquarternium, ktoré sú syntetické, zvyčajne nie sú biologicky odbúrateľné, hromadia sa vo vodnom ekosystéme a sú toxické pre vodné organizmy.

Ďalšou skupinou zložiek, ktorú v produktoch značky Kvitok nenájdete, sú silikóny. Spoznáte ich podľa koncoviek –cone, -thicone, -siloxane, -silane… Pri používaní silikónov dochádza na vlase k vytvoreniu filmu, ktorý nie je rozpustný vo vode (alebo je len čiastočne rozpustný), preto sa z vlasov ťažko vymývajú, dochádza k ich vrstveniu a nabaľovaniu, čím sa vlasy nadmerne zaťažujú, slabnú a dochádza k ich zvýšenej lámavosti. Zabraňujú vstrebávaniu vlhkosti do vlasu a to ich vysúša.

Ochranný tuhý kondicionér pre rýchlo sa mastiace vlasy od Kvitok preto obsahuje rastlinné zložky, ktoré sú považované za náhradu silikónov, pričom nedochádza k nabaľovaniu a zaťažovaniu vlasov.

 

Prírodné zložky v tuhom kondicionéri:

Základ tvorí emulgačný vosk Cetearyl Alkohol (100% rastlinný pôvod, vyrába sa z kokosového oleja). Ide o tzv.mastný alkohol, ktorý je skvelým emolientom (zmäkčovadlom). Čo sa týka použitia vo vlasovej kozmetike, je známy pre svoje zjemňujúce vlastnosti a uľahčuje rozčesávanie vlasov.

Muru muru maslo penetruje hlboko do vnútra vlasu a zlepšuje jeho pružnosť a pevnosť, čím chráni pred poškodením vlasu, stenčovaním a tým predchádza rozštiepeniu končekov vlasu.

Arganový olej patrí medzi ľahké oleje, ktoré prenikajú do vlasu a zároveň dokážu „uzamknúť“ vlhkosť. Zanecháva tenký ochranný film na šupinatej vonkajšej vrstve vlasu – kutikule. Je ideálny pre všetky typy vlasov z hľadiska ich pórovitosti. Vlas je jemnejší, lesklejší a redukuje „rozlietanosť“ vlasov.

Cetearyl Alcohol-Lecithin-Sodium Cetearyl Sulfate-Vegetable Oil – biologicky odbúrateľný emulgátor na rastlinnej báze uľahnčuje rozčesávanie, znižuje ich pórovitosť, čím pomáha udržiavať vo vlase vlhkosť a predchádzať tak ich poškodeniu, vysúšaniu, lámaniu a „krepovitosti“. Tvorí ochrannú vrstvu pre mechanicky, tepelne či chemicky poškodené vlasy, ale zároveň ich nezaťažuje.

Brokolicový olej je skvelou rastlinnou alternatívou voči silikónom. Uhladzuje povrch vlasu, čím zlepšuje rozčesávanie vlasov, zvyšuje ich lesk a zároveň redukuje „krepovitosť“ a „rozlietanosť“ suchých vlasov.

Coco Glucoside a Glyceryl Oleate táto zmes neiónového surfaktantu a mastného esteru je skvelým premasťujúcim činidlom (dopĺňa lipidy do štruktúry vlasov).

Heptyl Undecylenate – derivát ricínového oleja, je považovaný za rastlinnú náhradu silikónov a minerálnych olejov. Využíva sa nielen vo vlasovej kozmetike, ale aj v pleťových a telových krémoch či dekoratívnej kozmetike. Zvyšuje lesk vlasov, premasťuje, ale zároveň je ľahký a nezanecháva mastný povlak.

Isoamyl Laurate a Isoamyl Cocoate sú rastlinné emolienty a získavajú sa z cukrovej repy a kokosového oleja. Dodávajú lesk a znižujú trenie pri česaní suchých a mokrých vlasov, čím ich chránia pred poškodením a umožňujú ľahšie rozčesávanie.

Prírodný vitamín E je efektívnym antioxidantom. Prírodné esenciálne oleje z mäty, citróna a i. dodávajú kondicionéru sviežu jemnú vôňu.

 

 

Použitie: Naneste tuhý kondicionér na umyté, mokré, ale „vyžmýkané“ vlasy, buď pošúchaním priamo po vlasoch krúživými pohybmi, kým sa nevytvorí mliečna emulzia, alebo vytvorte mliečnu emulziu v dlaniach. Môžete tiež kondicionérom prejsť priamo po vlasoch bez vytvorenia emulzie. Nechajte 3-5 minút pôsobiť a opláchnite, ako ste zvyknutí pri umývaní vlasov tekutým šampónom. Skladujte na suchom mieste.

 

Zloženie: Astrocaryum Murumuru Seed Butter (rastlinné maslo Muru muru), Cetearyl Alcohol (emulgačný vosk z kokosového oleja), Argania Spinosa Kernel Oil (arganový olej), Cetearyl Alcohol-Lecithin-Sodium Cetearyl Sulfate-Vegetable Oil (rastlinná kondicionačná zložka), Brassica Oleracea Italica Seed Oil (brokolicový olej), Coco Glucoside-Glyceryl Oleate (rastlinný surfaktant), Heptyl Undecylenate (rastlinný emolient), Isoamyl Laurate-Isoamyl Cocoate (rastlinný emolient), Citrus Limon Peel Oil (esenciálny olej Citrón), Mentha Piperita Oil (esenciálny olej Mäta), Tocopherol (prírodný vitamín E), *Limonene, *Citral (*vyskytujúce sa prirodzene v siliciach)

 

 

Zloženie je 100% prírodného pôvodu, vhodné pre Vegánov.

Neobsahuje žiadne konzervačné látky, syntetické parfumy či parabény a silikóny.

 

 

Prečítajte si články na blogu: 

Vynovené zloženie prírodných šampónov Navia

Prečo dať šancu tuhému šampónu

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: