Príbeh

Vitajte na eshope s prírodnou a bio kozmetikou ♥ 

Prečo by ste ju mali preferovať? Určite si prečítajte môj článok Prečo používať prírodnú kozmetiku, ale teraz vám napíšem ako a prečo vlastne vznikol tento eshop. Na prírodnú kozmetiku som sa rozhodla prejsť ešte v roku 2013 a to celkom radikálne. Dostala som sa k publikáciám ohľadom toxicity bežnej, konvenčnej kozmetiky, rôznym výskumom a ostala som celkom zdesená. Možno ma niektorí poznáte z blogu SomethingBiotiful, kde zdieľam svoje dojmy, recenzie prírodnej kozmetiky, ale aj rozhorčenie z marketingu falošných bio značiek či toxických látok, ktoré sa v kozmetike naďalej veselo používajú. Práve vďaka tomuto virtuálnemu priestoru som získala množstvo skvelých spoluprác a skúseností.

Rodina, kamarátky aj čitateľky blogu sa na mňa čím ďalej, tým častejšie obracali s otázkami, akú kozmetiku a kde si zakúpiť. Pravdou je, že spomedzi eshopov s prírodnou kozmetikou, ktorých existuje naozaj veľké množstvo, som nikdy nemala jasného favorita. Stále som hľadala taký obchod, u ktorého by som si bola na 100% istá, že tam nenájdem nič "polo-prírodné", žiadnu farbu na vlasy s obsahom PPD, žiaden 5-free či 10-free lak na nechty, ktorý je aj tak plný rozpúšťadiel alebo púdrové produkty s obsahom nebezpečného mastenca, ktorý bohužiaľ stále tvorí základ väčšiny (dokonca aj bio certifikovaných) púdrov, očných tieňov a ďalšej dekoratívnej kozmetiky. Jednoducho, že akúkoľvek kozmetiku z ponuky si objednám, bude obsahovať z môjho kritického pohľadu len bezpečné látky.

A tak som sa rozhodla stvoriť môj vlastný projekt a vznikol eshop Biotiful.sk. Nenájdete tu žiadne "polo-prírodné" produkty. Každý si môže byť 100% istý, že všetka kozmetika v ponuke je 100% prírodná.

Jeho unikátnosť spočíva aj v tom, že prísne dohliadam nad zložením všetkých produktov v ponuke. Vybrala som pre Vás to najlepšie z najlepšieho. Žiadne prázdne, hoci prírodné krémy s obsahom glycerínu na prvom mieste, žiadne telové krémy s vysokým obsahom štípajúceho alkoholu. Každý výrobok prešiel mojím prísnym pohľadom na ingrediencie. Zároveň neustále rozširujem aj náš Slovníček ingrediencií prepojený na každý produkt a čaká vás aj kopa zaujímavých článkov na blogu. 

 

Ak hľadáte skutočne bezpečnú a čistú prírodnú a bio kozmetiku, ste na správnej adrese. 

Môžete sa spoľahnúť ♥

 

Evka

 

 

Môj rozhovor pre Apríl Magazín 12/2018: "Viem, že človek s priemerným platom nemôže nakupovať len ekologické produkty, ale keď sa chce, tak sa dá, hovorí odborníčka na prírodnú kozmetiku