Vynovené zloženie prírodných šampónov Navia a nový šampón Moringa

Naša & vaša obľúbená Navia prišla nedávno s viacerými úžasnými novinkami, zopár z nich už nájdete aj na eshope, napríklad Odličovacie mlieko, Očný krém s plamatkou a prasličkou či Očné sérum s ginkom a Q10 (o týchto vám poreferujem onedlho). Veľkou zmenou je aj vynovené zloženie prírodných šampónov a jeden nový druh tuhého šampónu. Čo ale to nové zloženie pre nás, fanúšikov ich šampónov, konkrétne znamená? Poďme na všetky šampónové zmeny pekne poporiadku.

 

prirodne-tuhe-sampony-s-kondicionerom-prirodny-bio-vegan-sampon-navia-recenzia

 

ŠAMPÓNY SÚ VEGAN
Trend menom Vegan ovláda celý svet a preto hádam najzásadnejšou zmenou je, že odteraz majú všetky tuhé šampóny od Navia vegánske zloženie. A tak v nich nenájdete žiadne živočíšne zložky, ani také, ktoré živočíchy produkujú. Predtým takmer všetky šampóny (Maca, Vzácne drevo, Ylang ylang) obsahovali látku „Hydrolyzed Silk“, teda hydrolizovaný, alebo tekutý hodváb. Do šampónov či kondicionérov sa pridáva preto, lebo vlasom dodáva lesk a chráni ich pred vysušením. Vlákna hodvábu však pochádzajú zo zámotkov húsenic rôznych druhov nočných motýľov, najmä však priadky morušovej, a tak sa túto látku rozhodli „kuchári“ v Navia už viac nepoužívať. Bestseller, šampón proti vypadávaniu Maca, bol pán Vegán už aj predtým.

 

ŠAMPÓNY MAJÚ PRIDANÝ KONDICIONÉR
Druhou veľkou zmenou je, že do všetkých šampónov bez výnimky sa pridala látka inulín. Ide o prírodnú neiónovú kondicionačnú zložku, ktorá vyhladzuje povrch vlasov a udržiava správnu hladinu hydratácie ako vo vlase samotnom, tak aj vo vlasovej pokožke.

 

tuhy-sampon-s-kondicionerom-proti-lupinam-moringa-prirodny-bio-vegan-navia-recenzia-skusenosti

 

NOVÝ ŠAMPÓN MORINGA PROTI LUPINÁM
Navia nás potešila aj veľmi vítanou novinkou! Viacerí ste sa ma často pýtali, ktorý ich šampón by som odporučila pri svrbivej pokožke hlavy, suchých či chronických lupinách. Hoci výborný na tento problém je aj šampón Čajovník (vďaka obsahu čajovníkového oleja, chlorely a nimbového prášku), zásah do čierneho predstavuje práve nový tuhý šampón Moringa. Obsahuje zinok a extrakt z morských rias, ktoré pôsobia proti vzniku lupín, regulujú tvorbu kožného mazu a majú čistiace a upokojujúce účinky. Moringa olejodárna je exotický strom jedlý od koreňa až po plody, nabitý vitamínmi a antioxidantmi. V šampóne sa nachádza vo forme prášku, ide o extrakt z listov moringy, ktorý výborne podporuje prekrvenie vlasovej pokožky a práve vďaka tomu sa účinné zložky dostávajú na potrebné miesta. Extrakt zároveň pôsobí antibakteriálne a protizápalovo a podporuje rast vlasov, posilňuje ich.

Ja sama tento problém s vlasovou pokožkou našťastie nemám, ale čítala som rôzne prvé skúsenosti a ohlasy na Moringu a reakcie boli pozitívne.

 

tuhy-sampon-s-kondicionerom-proti-lupinam-moringa-prirodny-bio-vegan-navia

 

V rýchlosti ešte pripomínam, že všetky tuhé šampóny Navia sú balené v papierovej krabičke, ktorá je po novom tiež trošku vylepšená a viete ju pekne ekologicky zrecyklovať. Jednotlivé druhy nájdete v malých (25g) aj veľkých (50g) baleniach. A ak ešte stále váhate ;), určite si prečítajte môj článok Prečo dať šancu tuhému šampónu


PS: Na sklade máme ešte zopár kúskov veľkého šampónu Čajovník a malého Ylang ylang s pôvodným zložením, nájdete ich na eshope v zľave, aj keď spotrebu majú až do 09/2019! :)

 

Evka

Biotiful.sk

 

Produkty spomenuté v recenzii: 
Tuhý šampón s kondicionérom Moringa - proti lupinám
Tuhý šampón s kondicionérom Maca - proti vypadávaniu vlasov
Tuhý šampón s kondicionérom Čajovník - pre mastné vlasy
Tuhý šampón s kondicionérom Vzácne drevo - pre tmavé vlasy
Tuhý šampón s kondicionérom Ylang Ylang - pre svetlé vlasy

► Zobraziť celý BLOG


© Copyright 2018 Biotiful.sk. Všetky práva vyhradené. Bez predchádzajúceho písomného súhlasu je zakázané publikovanie, kopírovanie, či napodobňovanie textu, časti textu alebo obrázkov zverejnených na stránke www.biotiful.sk.