Tónujúce balzamy na pery Weleda | Recenzia

S balzamom na pery je to ako s olivami. Buď ich milujete, alebo nemusíte. Pre všetky „lip balm“ maniačky prišla Weleda s prírodnou verziou bez prísad z ropy (t.j. vazelína, parafín a ďalšie minerálne oleje) a ďalších hnusíkov, ktoré nájdeme asi v každej pomáde s konvenčným zložením. Navyše prirodzene farebne vytónujú a sú Vegan!

 

bio-prirodny-vegan-tonujuci-balzam-na-pery-nude-rose-weleda-bio-vegan-prirodny-recenze-weleda-skusenosti

 

Aj ja som bola kedysi na pomádach závislá. Táto mánia rozkvitla hádam ešte na základnej škole, keď boli priehľadné lesky na pery s guľôčkovým aplikátorom obrovitánskym trendom, pamätáte? :) No keď som si potom, pri prechode na prírodnú kozmetiku uvedomila, čo za kilá umelých látok som musela za tie roky zjesť, prišlo mi poriadne zle a žalúdok sa mi dvíha ešte teraz. Pri častom používaní balzamov na pery, hoci aj úplne prírodných či bio, sa viete „pekne zacykliť“. Čím viac pery mažete, tým viac si to potom budú pýtať. Iná situácia nastáva, keď sme napríklad chorí, dehydrovaní, pohybujeme sa veľa na slnku, vetre alebo mraze. Tenučká pokožka pier to okamžite schytá, keďže nemá vlastné tukové žľazy (ako napríklad pleť) a dá nám to pocítiť extrémne suchým, šupinatým či až do hĺbky popraskaným povrchom. 

 

tonujuci-balzam-na-pery-nude-weleda-bio-vegan-prirodny-recenze-weleda

 

Vtedy veľa z nás začína po kabelkách hľadať balzamy, pomády, tyčinky na pery. Je dobré vedieť, že ak ich zloženie bude na báze vazelíny či látok z parafínu, v prvom momente nám síce pomôžu, zacelia povrch a bude sa zdať mäkký a vyživený, ale komplexne perám príliš nepomôžu. Nedodajú im žiadne látky potrebne pre ich obnovu a regeneráciu. Naopak, môžu ich ešte väčšmi vysušiť a už tu máme ten spomínaný kolotoč.

Dnes už naozaj mnoho značiek vyrába balzamy na pery s čisto prírodným zložením. Jednou z nich je aj Weleda, ktorá okrem klasickej tuhšej tyčinky na pery prišla aj s mierne tónovacími, šťavnatými balzamami. V eshope Biotiful nájdete dva prirodzene pôsobiace odtiene: Nude a Rose.

 

bio-prirodny-vegan-tonujuci-balzam-na-pery-nude-rose-weleda-bio-vegan-prirodny-recenze-weleda

 

Minimalistické balenie sa v pohode zmestí aj do malej kabelky, tubička s aplikátorom sa v rukách dobre drží, pohodlne sa z nej vytláča aj malé množstvo produktu.

Čo pekné tieto prírodné balzamy obsahujú? Základom je množstvo výživných olejov a masiel, ako je ricínový olej, olivový olej, jojobový olej či bambucké maslo. Vďaka nim balzam bohato vyživuje a regeneruje aj veľmi suché pery a pomáha udržiavať v pokožke vlhkosť. Balzamy neobsahujú včelí vosk ani iné zložky zo zvierat, takže sa pýšia certifikátom Vegan a samozrejme aj Natrue, teda sú certifikované, 100% prírodné.

 

bio-prirodny-vegan-tonujuci-balzam-na-pery-nude-rose-weleda-bio-vegan-prirodny-recenzia-weleda-skusenosti

 

Tónovacie balzamy nepredstavujú lesk na pery, nemajú plnú kryciu farebnú schopnosť, ale poskytnú jemný farebný nádych s decentným leskom. Na perách tak pôsobia veľmi prirodzene. Žiadneho umelého, žiarivého vysoko-lesklého efektu sa báť určite nemusíte :).


Odtieň Nude vaším perám prepožičia hodvábnu, béžovú farbu. Odtieň Rose zase zanecháva jemný, púdrovo-ružový odtieň. Určite si vyberiete .

 

Evka

Biotiful.sk

 

Produkty spomenuté v článku:

 

► Tónujúci balzam na pery Nude | Weleda
► Tónujúci balzam na pery Rose | Weleda
Ďalšie prírodné balzamy na pery

 

► Zobraziť celý BLOG

 


© Copyright 2018 Biotiful.sk. Všetky práva vyhradené. Bez predchádzajúceho písomného súhlasu je zakázané publikovanie, kopírovanie, či napodobňovanie textu, časti textu alebo obrázkov zverejnených na stránke www.biotiful.sk.