Skutočne prírodná vodeodolná maskara Ere Perez

Sú to roky, počas ktorých od vás dostávam podobnú otázku: "Existuje vodeodolná prírodná maskara na oči?" Dlho som o žiadnej nechyrovala avšak konečne môžem odpovedať: „Áno, existuje! A je naozaj 100% prírodná a kvalitná!“

 

prirodna-vodeodolna-bio-maskara-riasenka-na-oci-recenzia-hodnotenie-ere-perez

 

Slávna mandľová maskara Ere Perez
Ide o kúsok, ktorý pred 14 rokmi preslávil austrálsku značku prírodnej dekoratívnej kozmetiky Ere Perez. Výlučne bezpečného a zdravého zloženia, bez akýchkoľvek toxínov a syntetických dráždivých látok, sa táto unikátna maskara teší úspechu aj u mnohých herečiek, redaktoriek a ich maskérov.

Ako funguje?
Vďaka špeciálnej a pritom tak jednoduchej formule. Odolnou voči vode a rozmazaniu ju robia najmä hutné vosky. Konkrétne včelí vosk a rastlinné vosky (karnaubsky, sójový a palmový). Doplnkovú rolu zohrávajú aj oleje (mandľový, avokádový a mamey). Tieto vosky a oleje v sebe fixujú prírodné minerálne pigmenty a vďaka ich povrchovému napätiu, výrazne odlišnej hustote od vody, sa len tak ľahko nerozmažú a nepustia farbu ani pod prúdom vody. Úprimne, nemyslela som si, že „príroda“ niečo také dokáže. 

Bežné konvenčné značky pre svoje vodeodolné maskary používajú na toto „kúzlo“ lacnú syntetiku. Často ide zložité reťazce silikónov, parabénov, minerálnych olejov = toxických zložiek z ropy, ktoré v blízkosti svojho oka mať nechcete.

 

Čo ma prekvapilo
V prvom momente ma mierne šokovala textúra maskary. Zdala sa mi akási suchá a akoby naberala málo farby. Na to u novej tubičky bežnej maskary, či už prírodnej alebo konvenčnej, človek nie je zvyknutý. No keď si uvedomíme, že nejde o žiadnu obyčajnú maskaru na báze vody a syntetiky, ale prevažné zloženie tvoria husté vosky, niet sa čomu čudovať. Vďaka tejto „suchšej“ konzistencii, ale aj tvaru špirály, nenaberá veľa farby a nevytvára brmbolce alebo motýlie nožičky. Pôsobí prirodzene a pre výraznejší efekt stačí jednoducho iba vrstviť.

Nebudem klamať, bola som voči jej odolnosti vode mierne skeptická. Oči mám pomerne citlivé, slzia mi na slnku aj pri silnejšom vetre a toto maskara zvládla a vydržala na jednotku. No až keď som vošla do sprchy a nasmerovala si poriadny prúd vody na oči, až toto bol ten záťažový kritický test, ktorý potvrdil, že toto je pani maskara. Neodštiepil sa z nej ani mikro kúsok minerálneho pigmentu.

 

bio-prirodna-vodeodolna-maskara-riasenka-na-oci-recenzia-ere-perez-zlozenie

 

Plusy
• Nezmyje pri potápaní, pod prúdom vody zo sprchy, ani počas potokov sĺz.
• Neopadáva, neotláča sa na viečko a vydrží po celý deň.
• Má dlhú trvanlivosť - v tubičke vám len tak rýchlo nevyschne.
• Vďaka vysokému obsahu olejov riasy spevňuje, vyživuje a stimuluje ich rast.
• Krásne vonia.

 

Mínusy
Jediným mínusom by som nazvala zápas o to, ako ju z mihalníc dostať. Jednoznačne je na to potrebný odličovač na báze oleja, ale postačí aj samotný rastlinný olej, napríklad výborný na odličovanie make-upu je jojobový, či mandľový olej. Môj osobný problém vždy spočíval aj v tom, že vďaka oleju na tampóne, ktorým krúživým pohybom zmývam maskaru, potom niekedy aj hodinu vidím svet okolo mierne rozmazane. Dobrý trik je preto chytiť mihalnice jemne medzi prsty či kozmetický tampón, na ktorých je pár kvapiek oleja a maskaru jemne zotierať smerom od korienkov po končeky. V prípade kozmetického tampónu (látkového alebo bavlneného) je skvelé ho pred aplikáciou oleja navlhčiť, pôjde to oveľa lepšie a rýchlejšie!

 

Vodeodolná prírodná maskara od Ere Perez bude aj váš obľúbený a stabilný kúsok v kozmetickej taštičke, pokiaľ chcete mať zdravo a netoxicky zvýraznené riasy bez rizika rozmazania farby počas plávania, športovania, vo wellnesse či plači pri romantickom filme. Alebo chcete mať jednoducho istotu, že riasenka nebude opadávať a otláčať sa na viečkach počas tropických horúčav, mrazu a pri silnom vetre. A môžete si vybrať, či ich chcete vo výraznej čiernej farbe alebo prirodzenejšej, tmavo-hnedej. 

 

Hľadáte aj prírodnú vodeodolnú linku na oči? Tiež existuje! Mám ju v eshope: Vodeodolná očná linka a napíšem vám o nej najbližšie.

 

 

Evka

Biotiful.sk

 

Do eshopu:

► Maskara s mandľovým olejom Black | Ere Perez

► Maskara s mandľovým olejom Dark Brown | Ere Perez

 

Zobraziť celý BLOG

 


© Copyright 2019 Biotiful.sk. Všetky práva vyhradené. Bez predchádzajúceho písomného súhlasu je zakázané publikovanie, kopírovanie, či napodobňovanie textu, časti textu alebo obrázkov zverejnených na stránke www.biotiful.sk.