Prírodný pleťový krém Weleda Skin Food Light

Keď som raz na Instagrame zbadala fotku čudného balenia „weleďackého“ Skin Foodu, myslela som si, že ide len o nejaký špeciálny filter alebo efekty. No potom som uvidela aj omnoho iné, tvarovo o dosť rôznorodejšie zelené „skinfoody“ a došlo mi, že tu sa naozaj niečo deje. Chvíľku mi trvalo uveriť, že by sa mohli zrodiť nejaké dych-vyrážajúce novinky.

 

prirodny-pletovy-krem-weleda-skin-food-light-recenzia-skusenosti


Totiž, z môjho dlhoročného pozorovania značky Weleda, z veľkej väčšiny ako zákazníka, zo zvyšku už aj z pohľadu veľkoobchodnej spolupráce, som prišla na niekoľko záverov. Jednak pre mňa táto značka nepredstavuje brand, ktorý často inovuje svoje produkty, alebo vytvára nové produktové rady. A po ďalšie, ich bestseller, a snáď najznámejší produkt, tradičný takmer 100-ročný pleťový krém Skin Food, bohužiaľ nie je pre každého až tak dokonalý. Prečo?

Stačí sa pozrieť na zloženie. A nemyslím tým, že nie je vhodný pre vegánov. Slnečnicový olej, lanolín, mandľový olej, včelí vosk. To sú 4 prírodné zložky v najväčšom zastúpení v celom kréme. Väčšina týchto zložiek pôsobí na niektoré typy pleti komedogénne (tzn. upcháva póry). Píšem väčšina, lebo je to veľmi individuálne. Takže kto má pleť mastnú, problematickú, aknóznu, určite nevyhľadáva produkty s takýmto ťažkým zložením. Navyše je krém sám o sebe dosť hutný a extrémne výživný. Ale! Práve vďaka týmto vlastnostiam je to zlatý grál pre pokožku suchú, zrelú, či so šupinkami. Takže aj keď sa to tu začína zvrhávať na negatívnu recenziu, opak je pravdou :). Do nebies som ho vychválila v článku Weleda Skin Food | Zelený favorit celebrít, kde sa dozviete napríklad aj to, že okrem funkcie pleťového krému má asi tak desať ďalších vynikajúcich alternatívnych použití.

 

weleda-skin-food-light-prirodny-pletovy-krem-recenzia-skusenosti

 

Krém Skin Food Light: Moje skúsenosti a hodnotenie

A teraz sa už dostávame k jadru tohto článku. Ľahučkému a voňavému pokušeniu menom pleťový krém Skin Food Light. Najväčším rozdielom medzi klasikou a touto light verziou je textúra, vstrebávanie do pokožky a z toho vyplývajúce iné zloženie, nie však diametrálne. Najjednoduchšie by som to popísala asi takto: kým štandardný Skin Food predstavuje emulziu typu voda v oleji, Skin Food Light je zasa olej vo vode. Napriek tomu, že vynovený ľahký krém obsahuje navyše aj kakaové a bambucké maslo (výborné na akné aj ekzémy), je v celkovom podiele odľahčený o doslova kvantum olejov, v receptúre je menej včelieho vosku a oveľa menej lanolínu. Na pleti pôsobí jemne, aj vďaka tomu, že sa oveľa ľahšie rozotiera a vstrebáva. Žiadne mastné odlesky, s čím moja zmiešaná pleť bojovala v prípade klasického Skin Food. Stále však ponecháva taký ten príjemný, hydratačný a rozjasňujúci efekt a oceňujem ho aj ako podkladový krém pod make-up. Zo zloženia sa ďalej môžeme dozvedieť, že bylinkové extrakty aj esenciálne oleje ostali tie isté a preto je vôňa takmer totožná. Píšem takmer, pretože mne sa vidí predsa len o čosi viac sviežejšia a príjemnejšia.

 

weleda-skin-food-light-prirodny-pletovy-krem-recenzia-porovnanie

 

Vo výsledku, akému typu pokožky by som ho odporúčala? Od pleti zmiešanej a normálnej, až po pleť suchú, zrelú, mdlú či unavenú a každú smädnú, ktorá potrebuje kvalitnú dávku hydratácie bez nežiadúcich parabénov, silikónov, konzervantov a ďalších škodlivých zbytočností.

 

weleda-skin-food-light-prirodny-pletovy-krem-recenze-eshop-cena

 

Ako som písala v úvode, pri Weleda novinkách nejde len o tento odľahčený pleťový krém, ale vznikla celá Skin Food rada, ktorá zahŕňa napríklad aj telové maslo či balzam na pery. O tých však až nabudúce. Ostaňte naladení na zelenú vlnu :).

 

 

Evka

Biotiful.sk

 

► Do eshopu: Pleťový krém s bylinkami Skin Food Light | Weleda

► Zobraziť celý BLOG

 


© Copyright 2019 Biotiful.sk. Všetky práva vyhradené. Bez predchádzajúceho písomného súhlasu je zakázané publikovanie, kopírovanie, či napodobňovanie textu, časti textu alebo obrázkov zverejnených na stránke www.biotiful.sk.