Prírodné, ultra hypoalergénne, čistiace a odličovacie mlieko | Eau Thermale Jonzac

Skalní fanúšikovia môjho starého blogu sa určite pamätajú, aká nadšená som bola (a stále som!) z ľahučkého, super hydratačného krému od Eau Thermale Jonzac (link na recenziu z roku 2015). Čistiacim mliekom rovnakej značky sa už tiež nejakú dobu odličujem a čistím si pleť. Vzhľadom na skúsenosti s krémom, očakávania boli obrovské...

 

eau-thermale-jonzac-cleansing-milk-bio-prirodne-cistiace-vegan-mlieko-organic-natural-review

 

Viete, že produkty pre seba a samozrejme aj do eshopu, vždy vyberám podľa zloženia. Ingrediencie mlieka sú naozaj krásne, "bio", prírodné, certifikované, hypoalergénne, primárne určené pre intolerantnú a reaktívnu pleť. Aj keď sú všetky tieto prívlastky-superlatívy oficiálne, predsa by som chcela ešte viac vyzdvihnúť jeho bezkonkurenčné zloženie. Niečo také sa vidí málokedy.

 

eau-thermale-jonzac-cleansing-milk-bio-prirodne-cistiace-vegan-mlieko

 

To, čo mi vadí v odličovacích produktoch bežnej, konvenčnej kozmetiky nemá zmysel rozoberať. Všetci ste tu kvôli účinnému 100% prírodnému produktu :). No pozor, aj v prírodných čistiacich/odličovacích mliekach sa často nájde zložka, o ktorú málokto stojí. Napríklad alkohol na popredných miestach zloženia - ten citlivej pokožke a žiadnym očiam nijak neprospieva. Pri zbežnom prieskume zloženia odličovacích mliek u prírodnej konkurencie na prvých miestach prevažuje voda, alkohol, oleje, glycerín. Proti kvalitnému oleju nemám nič, naopak, oči často odličujem čistým ľahkým olejom ale viem, že niekto odličovanie na olejovej báze proste nevyhľadáva. (tým absolútne nechcem povedať, že pri zmesi vody, olejov a alkoholu sa jedná o niečo nekalé - v porovnaní s odličovaním na báze ropy -  parabénov, silikónov, ktoré pokožku ubijú, ide o totálnu výhru!) 

No ak by ste si mali pre odlíčenie & čistenie vybrať medzi zmesou olejov a alkoholu, a potom základom z termálnej minerálnej vody a troch liečivých byliniek, čo by ste si vybrali? :)

 

eau-thermale-jonzac-cleansing-milk-bio-cistiace-mlieko-organic-natural-ingredients-inci-vegan

 

Prvé štyri, a teda hlavné zložky odličovacieho mlieka tvorí termálna voda z francúzskeho prameňa Jonzac, mikrobiologicky čistá a plná minerálov, a a výťažky z troch rastlín, ktoré považujem za taký prečisťujúci liečivý elixír. Bylinka slez lesný je výborný na suchú a dehydrovanú pleť. Lieči akné, ekzémy, zahojí ranky na pleti a bojuje proti opuchom a zápalom. Hamamel je starý známy zázrak, teším sa mu v každom pleťovom produkte, lebo pôsobí antibakteriálne, výborne čistí a tonizuje (sťahuje póry). Podobne ako slez bojuje proti opuchom tváre a očí. No a harmanček , tak ten bol populárny už za čias našich prababičiek pre svoje upokojujúce, antibakteriálne a protizápalové vlastnosti. Pomáha pri svrbení, začervenaní a celkovo extrémne citlivej pleti.

To bola teória. Ale čo prax? Mlieko používam dvojako. Ako ste si možno všimli, volám ho aj čistiacie, aj odličovacie. Buď malé množstvo (odporúča sa veľkosť hrášku) aplikujem na bavlnený tampón a pleť aj pokožku v okolí očí jemne čistím krúživými pohybmi. Alebo druhý spôsob - tenkú vrstvu mlieka rozotriem po tvári, jemne masírujem prstami a opláchnem čistou vodou. Druhý spôsob je oveľa šetrnejší, pretože ťahaním tampónu po tvári si spôsobujeme predčasné vrásky... Emulzia je neparfumovaná a pôsobí na pleti veľmi príjemne, mierne chladivo, osviežujúco. Nepáli, nedráždi, ani v očiach - veď nemá čo! :) Ak používate make-up, je dobré použiť ho dvakrát. Prvým očistením odstránite zvyšky líčidiel a druhým nanesením už čistíte, dočisťujete pleť. Po umytí vodou pokožka absolútne nepne, ani nie je suchá, ako tomu občas po vyčistení býva. Osobne následne používam vždy ešte kvetovú alebo pleťovú vodu a tampón ostáva čistý. Pôsobí nekomedónne, teda neupcháva mi póry. Práve naopak, vysoký podiel liečivých byliniek vám póry pekne prečistí a navyše predchádza tvorbe vyrážok.

 

eau-thermale-jonzac-cleansing-milk-bio-cistiace-odlicovacie-prirodne-mlieko-organic-natural-vegan

 

Suma sumárum, Jonzac mlieko v jednom kroku kvalitne odličuje pokožku aj očný make-up a čistí pleť. Oficiálne je definované ako hypoalergénne, pre extra citlivú pleť, ale odporučila by som ho úplne všetkým typom pleti a to rovno všetkými desiatimi. Zvlášť potom majiteľom pleti, ktorí trpia rôznorodými kožnými problémami, od upchatých pórov, cez drobné výrážky, akné, až po atopický ekzém a pod.

 

Evka

Biotiful.sk

 

 

Do eshopu:
Čistiace mlieko pre intolerantnú a reaktívnu pleť Reactive | Eau Thermale Jonzac
• značka Eau Thermale Jonzac

 


► Zobraziť celý BLOG

 


© Copyright 2019 Biotiful.sk. Všetky práva vyhradené. Bez predchádzajúceho písomného súhlasu je zakázané publikovanie, kopírovanie, či napodobňovanie textu, časti textu alebo obrázkov zverejnených na stránke www.biotiful.sk.