Najlepší upokojujúci pleťový krém | Weleda White Mallow

Prírodné pleťové krémy sú záležitosť doslova "de la créme". Veľmi delikátna. Zriedka ich striedam, pretože som objavila zatiaľ len veľmi málo takých, ktoré by spĺňali moje náročné podmienky.

Navyše, krém nie je pleťová voda, odličovač či mydlo. Na tvári ho nosíme celý dlhý deň, celú noc a dúfame v zázraky. Medzičasom si náš krvný obeh, cez pokožku, zhltne pokojne aj 60% jeho obsahových látok. Takže určite chcete, aby obsahoval len samé zdravé a účinné veci. Upokojujúci krém od Weleda používam roky. A dnes vám napíšem prečo :).

 

weleda-baby-organic-white-mallow-face-cream-prirodny-pletovy-krem-atopicka-plet-recenzia


Vyberať si krém vždy vopred na základe zloženia odporúčam všetkými desiatimi. Mne občas nestačí, ani to, že je skutočne 100% prírodný :). INCI študujem veľmi detailne. Totiž, krém nesmie byť príliš mastný, parfumovaný, nesmie obsahovať vecičky, na ktoré som alergická. Po takejto selekcii zväčša na iný, ako hypoalergénny a utra-jemný krém naraziť asi ani nemôžem. A viete, čo je na nich najlepšie? Hodia sa na úplne všetky typy pleti, do každého ročného obdobia. Suchá, či zrelá pleť asi pod nich bude potrebovať kvapku výživného, vyhladzujúceho oleja, napr. šípkový či malinový, ale neublížia rozhodne nikomu :).

 

weleda-baby-derma-organic-white-mallow-face-cream-prirodny-pletovy-detsky-krem-review-recenzia

 

Weledu asi netreba zvlášť predstavovať. S ich pleťovým krémom White Mallow Baby Derma sa na vlastnej koži stretlo už asi pomenej z vás. Je určený nielen pre deti, ale aj pre pleť dospelých trpiacich precitlivenosťou pokožky. Ak je vaša pokožka veľmi citlivá, náchylná na začervenanie, ľahko ju irituje nepriaznivé prostredie, ľahko sa podráždi alebo už podráždená je, slnkom, vetrom či mrazom, bude pre vás tento krémik vynikajúcou voľbou. Pomáha tiež pri alergickej reakcii pleti a sprievodným prejavom ako je svrbenie či pálenie. Podľa oficiálneho popisu je určený aj na pleť so sklonom k atopii a dermatitíde.

 

weleda-baby-organic-white-mallow-face-cream-prirodny-pletovy-krem-review-recenze

 

ZLOŽENIE
Po prvý krát som si ho kúpila veľmi, veľmi dávno, výlučne na základe toho, ako mimoriadne sa mi pozdávali ingrediencie. Jeho hlavnými zložkami sú hneď po vode ľahké, ale výživné prírodné oleje - kokosový, sezamový, mandľový, borákový, saflorový. Posledné dva sú vám možno menej známe.

 

weleda-baby-organic-white-mallow-face-cream-detsky-upokojujuci-prirodny-pletovy-krem-review-recenzia


Borákový olej pochádza z rastlinky zvanej borák lekársky a je to najlepší zdroj gama-linolénovej kyseliny, ktorá je odporúčaná na liečenie ekzémov. Zbavuje pokožku extrémnej suchosti a pomáha obnovovať vnútorné vrstvy buniek. Saflorový olej sa získava zo semien požltu farbiarskeho a pomáha pri suchej a začervenanej pokožke.

Do pozornosti by som určite dala, menej často sa v kozmetike vyskytujúce, no zato efektom silné a účinné rastlinky, ibiš lekársky a fialku trojfarebnú. Obsahujú látky, ktoré zabraňujú a bojujú voči svrbeniu pokožky a alergickej reakcii. Na všetky tieto upokojujúce ingrediencie v jednej tube len tak ľahko nenatrafíte!

Zo všetkých bio krémikov, ktoré som už za tie roky dovliekla domov, práve na tento nedá dopustiť môj priateľ. Má suchú pleť, ktorá po jednej jeho dávnejšej dobrodružnej výprave na mori nabrala rozmery extrémne citlivej a reaktívnej pokožky. Vyskúšala som vtedy na neho fakt kadečo. Iritovali ho dokonca moje ľahučké hydratačné krémy s obsahom ružovej vody od jednej slovenskej značky, ktoré boli vyslovene hypoalergénne. Okrem čistých olejov, mu úľavu priniesol iba tento krém. A to je pre neho reklama ako vyšitá :).

 

weleda-baby-organic-derma-face-cream-prirodny-pletovy-bio--upokojujuci-krem-atopicka-review-recenzia

 

Textúra krému je po vytlačení z hliníkovej tuby hutnejšia, no pri kontakte s pleťou sa krásne roztápa. Je jemný a ľahký, ihneď sa vstrebáva a nezanecháva žiaden mastný film. Oficiálne je bez parfemácie. Vôňa je naozaj takmer nepostrehnuteľná, ale kdesi v pozadí málinko cítiť kokosový olej a nejaké bylinky.

Citlivá pleť si nevyberá. Upokojujúci krém veľmi ocení pleť začervenaná, ošľahaná mrazom či slnkom spálená, ktorej prináša úľavu takmer okamžite. Tiež pleť atopická, extrémne suchá a svrbivá. V neposlednom rade sa vám za liečivú silu prírody v tejto tubičke poďakuje každá jedna pleť, a to preto, že ju neubíjate krémom so silikónmi, parabénmi, či minerálnymi olejmi vyrábanými z ropy, pod ktorými nedokáže dýchať, pretože jej upcháte póry ;).

 

Evka

Biotiful.sk

 

 

► Zobraziť celý BLOG

 


© Copyright 2018 Biotiful.sk. Všetky práva vyhradené. Bez predchádzajúceho písomného súhlasu je zakázané publikovanie, kopírovanie, či napodobňovanie textu, časti textu alebo obrázkov zverejnených na stránke www.biotiful.sk.