Najlepší prírodný dezodorant? Prebiotický, Bio & Vegan Honestly pHresh

Čo keby som vám povedala, že existuje jedna magická detoxikácia. Taká, ktorá vám z tela vyplaví toxíny a nečistoty, udržiava čisté póry aj pokožku, pomáha zabíjať zlé baktérie a bojuje proti infekciám? Čo ak by spúšťačom takého detoxu nebol žiaden nápoj ani tabletka? Je bezfarebný, bez zápachu a úplne zadarmo. Tušíte? ;)

 

bio-prirodny-vegan-deodorant-tropic-ovocny-bambucke-maslo-kokosovy-prebioticky-natural-honestly-phresh-dezodorant-recenzia-skusenosti

 

Tým magickým detoxom je potenie! Tak prečo mu brániť, upchávať si potné žľazy hliníkom spolu s tým, čo chce naše telo vylúčiť, aby nás udržalo zdravých. Potenie je telu úplne prirodzené a pot naozaj nemá žiadnu "vôňu"! Za tú nevábnu esenciu, na ktorú sa po krátkom čase premení, môžu baktérie, ktoré sa v ňom rozkladajú.

Iste viete, že väčšina konvenčných deodorantov/antiperspirantov obsahuje hliník, mastenec, syntetické parfémy, vazelínu, parafín a ďalšie škodlivé zložky, ktoré sa spájajú s rakovinou, narúšaním endokrinného systému, Alzheimerom či hyperpigmentáciou. Aj preto dnes už existuje naozaj nepreberné množstvo deodorantov so 100% prírodným zložením.

No tu príde ten zádrheľ. Skúšate, testujete, skutočne veľmi chcete prejsť na prírodnú verziu, ale prepadá vás zúfalosť. Zrazu máte každý deň na tričku mokré mapy a ľudia vo vašom tesnom okolí sa chytajú za nos. Nie každý deodorant na prírodnej báze je úplne vydarený, o tom viem po tých rokoch svoje.

 

bio-prirodny-vegan-deodorant-tropic-ovocny-bambucke-maslo-kokosovy-prebioticky-natural-honestly-phresh-dezodorant-damsky-pansky-recenzia-skusenosti

 

Nájsť fungujúci prírodný deodorant, s ktorým budete dlhodobo spokojní, je poriadna výzva (občas frustrácia). Počas dlhého hľadania toho môjho top favorita som ich vyskúšala peknú veľkú kôpku. Už to vyzeralo, že taký, ktorý by prešiel mojimi kruto-prísnymi nárokmi, asi neexistuje. Ale viete čo? Ja som taký jeden našla!

Pravdupovediac, našla som viacero úžasných deo od značky Honestly pHresh. Jej zakladateľka, američanka Hillary Orr-McMahon, miluje svoju prácu, ktorej súčasťou je aj ľudom denno-denne vysvetľovať, že potenie je zdravé a upchávanie si pórov hliníkom a spätný tok toxínov do tela, zasa vôbec nie... 

 

Dezodoranty Honestly pHresh sú:

• 100% prírodného pôvodu, 45% zložiek pochádza z Fair Trade
• Vegan, Cruelty Free, bezlepkové, prebiotické
• Spomaľujú rast chĺpkov
• Nádherne voňajú
• A v neposlednom rade: FUNGUJÚ!

 

pansky-bio-prirodny-vegan-deodorant-tropic-ovocny-bambucke-maslo-kokosovy-prebioticky-natural-honestly-phresh-dezodorant-recenzia-skusenosti

 

ZLOŽENIE

Vďaka čomu sú tieto deodoranty tak účinné? Podľa mňa je to geniálne namiešanou kombináciou zložiek. Nestačí zmiešať pár účinných prírodných zložiek a nahovárať si, že to musí fungovať. Na to som prišla aj pri vlastných, DIY, márnych pokusoch :). To máte ako s atómom kyslíka a uhlíka. Spolu vytvárajú jedovatý oxid uhoľnatý. No pridajte ešte jeden atóm kyslíka a voilá, máme neškodný oxid uhličitý, ktorý vydychujeme. Na všetko treba pozerať komplexne. Tak sa na to pozrite:

• Alpha-Glucan Oligosaccharide je jedným zo základných prvkov zloženia. Je to prebiotikum, získava sa z prírodných cukrov. Práve on zabraňuje šíriť zápach, pretože ničí rozkladajúce sa, patogénne látky, pričom zároveň podporuje vznik prospešných baktérií. Významne tak prispieva k stabilizácii kožnej mikroflóry, upravuje pH. Viaže na seba vodu, takže aj náš pot. Navyše upokojuje podráždenie a začervenanie pokožky po holení.

• Marantový prášok má vynikajúce absorpčné vlastnosti, pohlcuje vlhkosť a teda aj náš pot. Prášok z koreňa maranty trstinovej obsahujú napríklad aj krémové deodoranty Soaphoria.

• Magnesium Hydroxide na tejto samotnej látke stojí niekoľko receptov na DIY deo, bojuje proti odéru, ktoré spôsobujú rozkladajúce sa baktérie. Navyše pomáha cez pokožku prijať magnézium a zvýšiť tak jeho hladinu v tele. 

• Šalvia má prirodzene silné protizápalové, antibakteriálne a sťahujúce účinky, preto býva často súčasťou dezodoračnej kozmetiky.

• Bambucké maslo, kakaové maslo, kokosový olej tiež pôsobia antibakteriálne a spolu s vitamínom E jemnú pokožku vyživujú a ochraňujú.

• Rastlinné vosky (ryžový a kandelilový) sú tu na to, aby mal deo pevnejšiu konzistenciu, prakticky sa vysúval v klasickom otočnom „sticku“ a nemuseli ste pre jeho naberanie a natieranie používať vlastné prsty, čo je často nepohodlné a nehygienické.

 

bio-prirodny-vegan-deodorant-tropic-ovocny-bambucke-maslo-kokosovy-prebioticky-natural-honestly-phresh-dezodorant-recenzia-skusenosti-zlozenie

 

ÚČINKY

Prírodné dezodoranty sú zväčša vyrobené na báze sódy bikarbóny, ktorá narúša prirodzené pH pokožky, čo pri dlhšom používaní spôsobuje podráždenie, svrbenie a začervenanie. Keďže dezodoranty Honestly pHresh sódu vôbec neobsahujú, naopak, majú výnimočné zloženie, ktoré  zachováva a obnovuje prirodzené pH pokožky, môžete ich aplikovať okamžite po holení. Dokonca to odporúčam. Svojím zložením hoja, upokojujú a hydratujú pokožku narušenú holením. Pri dotyku s pokožkou sa jemne roztápajú, stačí prejsť pomaly po pazuške cca 2 krát. Jeho unikátna formula úplne eliminuje zápach spôsobujúce baktérie, zatiaľ čo všetky absorpčné látky rýchlo pracujú, aby nás udržali v suchu a pohode. Ak cvičíte, alebo je 40 stupňov, pravdepodobne ho budete potrebovať aplikovať 2x do dňa. To je však pri dezodorantoch úplne normálne. Nie sú to antiperspiranty, ktoré bránia poteniu aj pri obrovskej telesnej záťaži. S Honestly však voniate za každých okolností! :)

 

bio-prirodny-vegan-deodorant-tropical-fruity-barely-sweet-prebiotic-natural-honestly-phresh-dezodorant-recenzia-skusenosti

 

A vôňe... Tie vône! Príjemné, nádherne namiešané esenciálne oleje sa uvoľňujú postupne počas celého dňa, podľa stupňa záťaže, akú na telo uvalíte :). So žiadnou nešliapnete vedľa, ale ak máte veľký strach, je tu aj neparfemovaná verzia. Pre mätovú sviežosť s citrusovým závanom voľte Sugar Mint. Milovníčky sladkých vôní do kolien dostane Barely Sweet s radostnou esenciou marakuje, malín a jahôd. Zmyselnejšia a ženská Tropical Blossom v sebe mieša jazmín, šťavnaté tropické ovocie a gardéniu. Pre nevinnosť v podobe veľmi jemnej vône kokosu a štipky vanilky choďte do Soothing Shea.

 

bio-prirodny-vegan-deodorant-matovy-mata-spearmint-kokos-vanilka-bambucke-maslo-prebiotic-natural-honestly-phresh-dezodorant-recenzia-skusenosti

 

A nakoniec, aby sme nezabudli na pánov, ktorí sa chcú zdravo chrániť! Vyberať si môžu spomedzi týchto verzií pánskych vôní: Hero Herbal Spice (tóny cédrového dreva, nezameniteľného zemito-drevitého vetivera a čerstvej levandule), Bold Wild Oak (tóny amyrisu, cédrového dreva  a pačuli) a Active Sea Mineral (tóny bergamotu, ihličia jedle a pomaranča).

 

PRE DETAILISTOV:

V názve článku sa o chybu nejedná, naozaj ide o prebiotický deo :). Aký je rozdiel medzi probiotikami a prebiotikami?

Probiotiká: Sú živé baktérie v našom tráviacom trakte, prirodzene sa nachádzajú vo fermentovaných potravinách, ako sú jogurty, kyslá smotana, kyslá kapusta, miso pasta atď. Ničí ich teplo, kyslé prostredie aj čas. Vytláčajú patogénne baktérie.

Prebiotiká: Nachádzajú sa vo vláknine, nestráviteľných častiach zeleniny a ovocia, napr. v šupke jablka, cesnaku, cibuli, fazuli atď. Sú odolné voči teplu, kyslému prostrediu aj času. Tiež vytláčajú patogénne baktérie, ale zároveň podporujú vznik prospešných baktérií a tak udržiavajú rovnováhu medzi dobrými a zlými baktériami.

 

♡ 

Evka

Biotiful.sk

 

Produkty spomenuté v článku:

► Bio dezodorant Sugar Mint | Honestly pHresh
► Bio dezodorant Soothing Shea | Honestly pHresh
► Bio dezodorant Barely Sweet | Honestly pHresh
Bio dezodorant Tropical Blossom | Honestly pHresh
► Bio dezodorant Neparfémovaný | Honestly pHresh
Pánske bio dezodoranty Honestly pHresh

 

► Zobraziť celý BLOG

 


© Copyright 2018 Biotiful.sk. Všetky práva vyhradené. Bez predchádzajúceho písomného súhlasu je zakázané publikovanie, kopírovanie, či napodobňovanie textu, časti textu alebo obrázkov zverejnených na stránke www.biotiful.sk.